mapa strony
jesteś tu: Strona główna / poradnik kupującego rozmiar tekstu: A A A

Poradnik kupującego

PORADNIK KUPUJĄCEGO CZYLI
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA...

1. Jak przygotować teren?
Teren musi być przez Państwa przygotowany, najlepsza byłaby wylewka grubość min 15cm + 15c, podsypka , wylewka większ ok 15cm po kazdej stronie, lub 4 płytki chodnikowe na rogi, chodzi o to by garaż osadzić na czymś stabilnym.
2. Co to znaczy kotwiczenie garażu?
Kotwiczenie to inaczej przytwierdzenie garażu do podłoża. Po zamontowaniu klient zobowiązany jest niezwłocznie zakotwiczyć konstrukcję do podłoża. Nie ponosimy odpowiedzialności za zniszczenia i szkody wyrządzone wskutek silnych wiatrów przez niezakotwiczoną konstrukcję. Usługa kotwiczenia jest usługa odpłatną i nie jest wliczona w cenę garażu . Jeśli podłożem jest wylewka to garaż winien być jkotwiczony w ok 6-12 miejscach przy użyciu kołków rozporowych 12-ek. Jeśli podłożem jest ziemia plus bloczki chodnikowe to garaż winien kotwiczony kotwami z kątownika ok 6-8 sztuk . Jeśli garaż posiada bramę uchylną to preferujemy podłoże z wylewki dobrze wypoziomowane.
3. Jak złożyć zamówienie?

Aby złożyć zamówienie należy podać:

 • dane osobowe
 • co najmniej 2 telefony kontaktowe
 • dokładny adres montażu
 • potwierdzić gabaryty zamawianego garażu
 • wyrazić akceptację ustalonej ceny!!!!

Jeśli któryś z powyższych warunków nie zostanie dopełniony, zamówienie zostanie odrzucone.

Zamówienie można także złożyć bezpośrednio na stronie wypełniając formularz.
Formularz zamówieniowy garażu

4. Kiedy płacę za garaż?
Płatność za garaż następuje po zmontowaniu garażu, w gotówce !!! Nie stosujemy przelewów!! Przy zamówieniach nietypowych wymagana zaliczka w wysokości 50% wartości zamówienia.
5. Czy są możliwe raty?

Tak oczywiście współpracujemy z bankiem Żagiel

Warunki systemu ratalnego:

Potrzebne dane:

 • imię i nazwisko
 • nr pesel
 • nr i seria dowodu osobistego
 • adres zamieszkania
 • telefon dom, komórka
 • zawód wykonywany
 • wykształcenie
 • źródło dochodu
 • stan cywilny
 • status mieszkaniowy
 • wpłata własna
 • liczba rat
 • zobowiązania

Ostateczna ocena zdolności kredytowej oraz warunki finansowe kredytu ustalane są przez bank.

6. Z czego wykonany jest garaż?
OPIS KONSTRUKCJI

Konstrukcję nośną stanowią słupy z kątownika
pionowe: 30x30x2-3mm
poziome: (dolne) 35x35x2-3mm, (górne) 40x40x2-3mm w połowie usztywnione kątownikiem (poziomo) 25x25x2-3mm (noga w pionie) 35x35x2-3mm.

Całość konstrukcji skręcana jest na śruby samowiertne Do konstrukcji mocowana jest blacha trapezowa T7 za pomocą nitów aluminiowo stalowych.

Konstrukcję dachu stanowią ceowniki 40x60x2, 5mm, do których za pomocą wkrętów samowiertnych z wkładkami kauczukowymi mocowana jest blacha trapezowa T14.


Brama dwuskrzydłowa: kątownik 45x45x2-3mm,
próg - ceownik 30x30x3mm, blacha T7.
Brama uchylna: ceownik 30x80x2-3mm,
próg - kątownik 35x35x2-3mm, blacha T7.

 
- wentylacja - brak
- rynny - brak
- rury spustowe – brak

7. Jaka jest blacha?

Stosujemy 3 rodzaje blachy.

 1. blacha trapezowa ocynkowana ogniowo obustronnie 0,55
 2. blacha trapezowa ocynkowana ogniowo obustronnie 0,55 gatunek II – może wystąpić z pognieceniami, przebarwieniami, polecany tylko na budowę czy składzik
 3. blacha trapezowa oryginalnie powlekana akrylem ( w dowolnych kolorach)
8. Czy konstrukcja garażu jest ocynkowana.

Nie konstrukcja garażu nie jet ocynkowana ani malowana jest ona zabezpieczona wyłącznie farbą podkładową, ale aby nie ulegała korozji klient zobowiązany jest w krótkim czasie po montażu pomalować odpowiednią farbą nawierzchniową.

9. Czy udzielacie państwo gwarancji?

Tak na wszystkie dostarczone przez nas materiały udzielamy 12 mc gwarancji. Dowodem gwarancji jest paragon lub faktura vat.

10. Jak długo trzeba czekać na garaż?

Termin realizacji którego nigdy nie przekraczamy (chyba że na Państwa życzenie) to 3 -15 dni roboczych.

11. Skąd będę wiedział kiedy przyjedzie garaż?

Co najmniej 2-3 dni przed przyjazdem poinformujemy Państwa telefonicznie o dokładnej dacie montażu.

12. Jaki teren obsługujemy?

„Blaszaki” nasze garaże blaszane dowozimy na teren całej Polski. obsługujemy wszystkei wiadomosci: Małopolska, Podkarpacie, Lubelskie, Świętokrzyskie, Śląsk, Opole, Dolny Śląsk, Łódzkie, Mazowieckie, Podlaskie, Lubuskie, Wielkopolskie, Warmińsko - Mazurskie, Kujawsko Pomorskie
Obsługujemy również rejon Czech i Słowacji.

13. Jakie są dokładne wymiary bramy uchylnej po otwarciu?

194 wysokość, 475 po otwarciu.

14. Czym różni się brama dwuskrzydłowa od uchylnej?

Brama uchylna (dodatkowo płatna) unoszona jest na sprężynach i przesuwana na rolkach w głąb garażu, wyposażona jest w zamek z klamką. Brama dwuskrzydłowa ( w cenie garażu) Brama zaopatrzona jest w zamek z dodatkowymi kluczami  i rączkę do otwarcia, wewnątrz na jednym skrzydle znajdują się rygle góra- dół unieruchamiające jedno skrzydło!! Brama posiada też dwa uchwyty na kłódki.

15. Co zawiera cena?

Podane przez nas ceny zawsze zawierają, podatek vat, transport i montaż u państwa na posesji. Cena nie zawiera kotwiczenia garażu do podłoża.

16. Czy konstrukcja wytrzyma opady śniegu?

Konstrukcja jest stabilna i wytrzymała jednakże podczas obfitych opadów śniegu nakazuje się usuwanie śniegu z połaci dachu.

17. Na co zwrócić uwagę kupując garaż blaszany?

Garaże blaszane chociaż pozornie bardzo podobne do siebie mają kilka elementów które je różnią - trzeba na to zwrócić uwagę.

Po pierwsze grubość blachy – nasze garaż posiadają (jeśli jest to pierwszy gatunek ) blachę trapezową ocynkowaną ogniowo obustronnie - grubość 0,55mm. Cieńsza blach jest zdecydowanie bardziej narażona na uszkodzenia mechanicznie, jak również ma zdecydowanie mniejszą sztywność.

Drugim istotnym aspektem jest grubość materiału z którego wykonana jest konstrukcja, im większa wartość tym lepiej – garaż będzie bardziej stabilny i odporny np. na silny wiatr czy nagromadzony śnieg na dachu. Lepiej wykonane garaże mają konstrukcję z profilu. Rozwiązanie to jest droższe, ale zdecydowanie trwalsze.

Powinni Państwo również zwrócić uwagę czy konstrukcja jest pomalowana farbą podkładową – oferujemy to w standardzie jako zabezpieczenie antykorozyjne.

Proponujemy również zwrócić uwagę na jakość akcesoriów które są montowane – takie jak zawiasy, zamki, klamki. Jeśli w dniu montażu coś nie działa tak jak powinno możemy mieć pewność że przestanie działać całkowicie po kilku miesiącach. Nasze garaże wyposażamy w markowe zawiasy, zamki, oraz zasuwki.

Nie bez znaczenia jest też montaż – profesjonalna firma powinna poinstruować jak przygotować miejsce pod garaż blaszany – bez odpowiedniego podłoża nawet najlepszy garaż zostanie „zdmuchnięty” przez wiatr, lub w najlepszym wypadku jego konstrukcja ulegnie deformacji (na wskutek deformacji niewłaściwie przygotowanego podłoża) co zaowocuje np. niemożliwością otwarcia drzwi. Teren musi być przez Państwa przygotowany, najlepsza byłaby wylewka grubość min 15cm + 15c, podsypka , wylewka większ ok 15cm po kazdej stronie, lub 4 płytki chodnikowe na rogi, chodzi o to by garaż osadzić na czymś stabilnym.

zapraszamy na aukcje allegro

Zamów na Allegro


zadzwoń do nas
napisz do nas
kup garaż na raty

Raty Żagiel


Raty Żagiel

Skąd dowiedzieli się Państwo o naszej firmie?

FHU Promyk
Producent garaży blaszanych
34-625 Skrzydlna
Skrzydlna 188
tel. 32 718 63 01
copyright © garaze-promyk.pl on-line: wizyt 642023  Realizacja: Intellect.pl